Product information :
Main fabric composition: polyester fiber (polyester)
Main fabric composition content: 70(%)
Lining composition: cotton
Content of lining ingredients: 30(%)
Type of dress: dress
Colors: white, pink, purple, green, dark blue, burgundy, champagne, rose.
Note:
1. Asian sizes are 1 to 2 sizes smaller than European and American people. Choose the larger size if your size between two sizes. Please allow 2-3cm differences due to manual measurement.
2. Please check the size chart carefully before you buy the item, if you don’t know how to choose size, please contact our customer service.
3.As you know, the different computers display colors differently, the color of the actual item may vary slightly fromthe following images.
| Weight | 0.30 kg |
|---|---|
| Dimensions | 300 × 200 × 30 cm |
| Color | Champagne, Dark Blue, Green, Pink, Purple, Rose color, White, Wine Red |
| Child size | 120cm, 130cm, 140cm, 150cm, 160cm, 170cm |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |























There are no reviews yet.